אבטחת עסקים בעולם הסייבר

חשיבות אבטחת המידע לארגוןכיום ניתן כבר לגלות כי אחד מכל שישה עסקים בעולם נתון להתקפות סייבר, מה שיכול להסב הרבה מאוד נזק לארגון. ובכל זאת, רק למחצית מהחברות ישנה איזושהי אסטרטגיה לאבטחת סייבר. במאמר הבא נבחן את חשיבות אבטחת המידע לארגון.מתקפות סייבר גורמות לנזקים כלכליים כבדים אשר יכולים להגיע למיליארדי דולרים מידי שנה. כיום אנו חיים בתקופה בה פריצות סייבר ופעילויות של האקרים הופכות ליותר ויותר נפוצות, ורבות מהחברות אינן נוקטות באמצעים הנדרשים לפשעים דיגיטליים ובצורה זו הן מסכנות את עצמן.

אין אזור אחד חסין באבטחת עסקים

אין אזור אחד בעולם החסין מפני מתקפות סייבר, אולם האזורים הכי מותקפים הן מדינות האיחוד האירופי ומדינות צפון אמריקה. גם באוסטרליה, במדינות אסיה ובאזור האוקיינוס השקט סבלו ממתקפות סייבר שנזקיהן נעמדו במיליארדי דולרים ועד היום נעשים כל העת מאמצים לאמוד את היקפי הנזקים. המתקפות הללו מהוות סכנה גוברת למגוון עסקים ואין מדובר רק על נזקים כלכליים, הן פוגעות גם באמון של הלקוחות בארגון ובמוניטין שלו. ישנם גם האקרים הדורשים כופר על מנת שלא יפרסמו מידע רגיש, מה שעלול לפגוע בפעילותו השוטפת של הארגון.

אסור להקל ראש בעולם הסייבר

אף עסק לא יכול להרשות לעצמו להישאר מאחור במיוחד כאשר מדובר על מתקפות סייבר ובעובדה שלעיתים החברה כלל אינה מודעת למתקפה. הלקוחות כיום דורשים רמת אבטחת מידע גבוהה ושמירה מרבית על הפרטיות ובמידה והארגון לא יבטיח להם את כל אלה, הם יעברו לעסק מתחרה. כל עסק המיישם אסטרטגיות שונות לאבטחת סייבר עושה זאת לרוב בשל דרישת הלקוחות, אולם מן הסתם, גם בשל האינטרסים שלו והם – לשמור על המידע הארגוני.

מדיניות אבטחת מידע בעולם הסייבר

כל חברה חייבת לאמץ לעצמה מדיניות אבטחת מידע משלה. ישנן חברות רבות המתמחות בגיבוש של אסטרטגיות אבטחת מידע וניהול המידע בארגונים שונים, אסטרטגיות אלה מותאמות לסביבה הארגונית ולתקני אבטחה שאותם צריך הארגון לקיים. הרגולציות בתחום הן אלה שמניעות את נושא אבטחת המידע בארגונים השונים, כאשר חברות המתמחות בתחום אבטחת מידע מודעות היטב לרגולציות בארץ ולרגולציות בינלאומיות. ישנם תקנים שונים לארגונים שונים, כמו תקנים מיוחדים לחברות כרטיסי אשראי למשל, בהם יש לעמוד, כדי להבטיח אבטחת מידע מקסימלית, בעיקר שקט נפשי ללקוחות.

יש להעריך סיכונים באבטחת עסקים

כל עסק חייב להעריך את הסיכונים העומדים בפניו, כאשר את אסטרטגיית אבטחת המידע קובעים בהתאם לרמת הסיכון של הארגון, ובמקביל, על הארגון עצמו להקצות מספיק משאבים ואמצעים לנושא חשוב זה. יש לנתח ולבדוק היטב אירועים שונים של אבטחת מידע אשר אירעו בארגונים דומים ולאתר את הגורמים אשר גרמו לפגיעה באבטחת המידע. בנוסף יש כל העת לעקוב אחר שירותי האבטחה, על מנת למנוע פרצות אבטחה ומקרים של התקפות סייבר בעתיד לבוא ולו רק בגלל שכאשר ישנן פרצות בתחום, כל מערכותיו הממוחשבות של הארגון עלולות לקרוס, כתוצאה מכך, הארגון חשוף לאובדן של מידע ולפגיעה בפעילותו ובשמו הטוב. חשוב מאוד להרצות לעובדי הארגון על נושא אבטחת המידע, הרבה ממתקפות הסייבר היו מבוססות על הנדסה חברתית, משמע הן התמקדו בעובדים ובדרכים שונות גנבו מהם מידע. לכן יש לבחור בחברה אשר מציעה שירותי מומחה באבטחת וגיבוי מידע אשר יכולה להתאים עבורכם מערך האבטחה העונה על הצרכים הארגוניים של העסק שלכם.

דורג ע"י: שמעון אברמוביץ
שם הדף: אבטחת עסקים בעולם הסייבר

5

תפריט נגישות

he_ILHebrew

אנחנו יכולים לעבוד בשבילך

רוצה שנפנה אלייך ישירות כאשר יפתחו משרות שמתאימות לכישורייך?

שליחת קורות חיים