משכורות של אנשי סייבר

אנשי סייבר? לומדים מקצוע בתחום? כך ייראה העתיד הפיננסי שלכםבמקביל לעלייתם של איומי הסייבר למודעות הציבורית בשנים האחרונות, חלה עלייה מתמדת בדרישה לאנשי סייבר טובים ויעילים, בעלי ראייה רחבה, המכירים את הנושא על בוריו ולא מסתפקים בלימוד תיאורטי ובתעודת סיום לימודיהם בלבד. עיקרון זה הדוגל ב"ידע מעשי ולא תעודה סתמית" אמנם רלוונטי לכל תחום עיסוק, אולם בתחום הסייבר ואבטחת המידע הוא חשוב ביותר, מאחר שהתחומים עוסקים בלב-ליבם של הארגונים והמדינות – המידע ומערכות המחשוב העומדות מאחורי פעולתם. הביקוש הגובר לאנשי סייבר טובים גם פותח את כיסיהם של המעסיקים וניתן להשתכר היטב מתחום זה. אנשי סייבר? לומדים מקצוע בתחום? כך ייראה העתיד הפיננסי שלכם. 

איומי הסייבר בישראל

השנים האחרונות חיזקו את הצורך באנשי מקצוע (דרוש מפתח Python) לאחר שורה של התקפות טרור סייבר יעילות ומתוזמנות היטב. אם נתמקד בזווית הישראלית, נמצא, בין השאר, את מסורת המתקפות של השביעי באפריל בכל שנה. מתקפת טרור סייבר זו מתנהלת תחת השם OPISRAEL ומטרתה פגיעה באתרים של ארגונים, אתרי הממשלה, אתרי הצבא וכד', אשר המכנה היחיד המשותף לכולם הוא שהם נמצאים בבעלות ישראלית. ברוב המתקפות בשנים הקודמות אמנם לא נגרם נזק רציני ומשמעותי, אולם רשימות שפרסם ארגון אנונימוס (העומד מאחורי מתקפות OPISRAEL) וכללו רשימות שמות משתמש וסיסמאות פייסבוק, מספרי מודמים שנפרצו ועוד, בהחלט ממחישות לא רק את כוונות הזדון של הפורצים, אלא אף את היכולות שלהם להגיע לאתרים שלא העליתם בדעתכם שאינם מאובטחים דיים.

ביקוש אנשי סייבור בעולם

ממחקר שביצעו Frost & Sullivan עבור (ISC)², עולה, כי למרות איומי האבטחה הגוברים, התקציבים התופחים והמשכורות הגבוהות הנפוצות בתחום, בשנת 2020 יחסרו בעולם כ-1.5 מיליון אנשי אבטחת סייבר. בסקר, שבוצע ב-2015, השתתפו 14,000 חברות. 62% מהחברות הנסקרות ציינו מחסור במומחי אבטחת סייבר (עלייה של 6% מול סקר דומה שבוצע בשנת 2013). מספר המשרות הפתוחות בתחום אף הוא עלה בשנים 2010-2014 ועמד על 91%. לצורך השוואה, מספר המשרות הפתוחות בתחום דרושים IT עמד על 28%. את כמות המשרות הפתוחות הענקית ניתן להסביר בעלייה בביקוש, אולם ניתן לשייך אותה גם לגורם נוסף: חוסר התאמתם של המועמדים הפונים לאיוש המשרה. סקר של ISACA-RSA שפורסם בשנת 2016 מראה כי יותר ממחצית הארגונים שנסקרו בו נאלצו לדחות יותר כ-25% מהמועמדים לאיוש משרות בתחום אבטחת הסייבר, מכיוון שכישוריהם, השכלתם או ניסיונם המקצועי אינם מספיקים כדי לענות על הדרישות למשרה. מאותו סקר אף עולה כי רבים מהארגונים אינם מצליחים לאייש משרה כזו כלל, גם לאחר כמות נכבדה של ראיונות ומועמדים.

אנשי סייבר בישראל

את קצהו של החוסר באנשי סייבר מנוסים, אנחנו חשים כבר כעת בישראל, בצורת עליות חדות בביקוש לאנשי היי-טק בכלל ולמומחי אבטחת סייבר בפרט. לפני שנתיים התבשרנו כי משטרת ישראל מגייסת מומחי סייבר ליחידת הסייבר שהיא מפעילה, השב"כ, מצדו, אף הוא נקט ביוזמה דומה. ברמה הפרטית-עסקית, ארגונים מצטיידים באנשי אבטחה של הארגון או נעזרים במומחי סייבר מקצועיים מבחוץ, ועדיין, המכללות שמכשירות אנשי אבטחת סייבר אינן מצליחות לעמוד בביקוש הגדל.

בואו נדבר על הכסף

בקיצור, המודעות והצורך קיימים, עכשיו, בוא נראה, אם אתם, כאנשי מקצוע, גם מתוגמלים בהתאם לנחיצות ולחשיבות שלכם. תחום המו"פ (מחקר ופיתוח) של אבטחת הסייבר מתחלק לשלושה תפקידים עיקריים: פיתוח תוכנה, חוקרי אבטחת המידע ואלגוריתמאים. לפי סקר חברת אתוסיה, בין 2015 ל-2016, חלה עלייה של 28% בביקוש לעוסקים בתחום מחקר אבטחת המידע ותחום זה נחשב לנחשק יותר מבין השלושה.

השכר הממוצע לחודש, ברוטו – לפי סקר השכר של חברת אתוסיה:

  • מפתח תוכנה בעל ותק של 3-5 שנים – 28,000-30,000 ₪,
  • חוקר אבטחת מידע בעל ותק של 3-5 שנים – 17,000-25,000 ₪,
  • אלוגריתמאי בעל ותק של 3-5 שנים – 23,000-26,000 ₪,
  • מפתח תוכנה בדרג ניהולי בעל ותק של 4-6 שנים – 40,000-42,000 ₪,
  • חוקר אבטחת מידע בדרג ניהולי בעל ותק של 4-6 שנים – 35,000-40,000 ₪,
  • אלוגריתמאי בדרג ניהולי בעל ותק של 4-6 שנים – 33,000-36,000 ₪,
  • עובד אבטחת סייבר מתמחה – 13,000 ₪,
  • עובד אבטחה מנוסה – 22,000 ₪,
  • עובד בכיר – 26,000 ₪.

8200 עושים 2,000,000 (לשנה) – אנקדוטה קטנה לסיוםבחודש אפריל 2016 התפרסמה ידיעה המספרת כי יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים (מתפ"ש) של משרד הביטחון שכרה את חברת Terrogence המורכבת מיוצאי יחידת 8200, לצורך תפעול המדיות החברתיות שלה, ניטור הרשתות החברתית 24/7 וכד'. עבור השירות, תשלם מתפ"ש (אתם יושבים?) שני מיליון ₪ לשנה(!). 

דורג ע"י: לימור טל
שם הדף: משכורות של אנשי סייבר

5

תפריט נגישות

he_ILHebrew

אנחנו יכולים לעבוד בשבילך

רוצה שנפנה אלייך ישירות כאשר יפתחו משרות שמתאימות לכישורייך?

שליחת קורות חיים