סקר שכר ומגמות סוף 2018 של קבוצת ESR אסרמטק \ Cyber-Jobs

על פי נתוני חברת ESR  CYBER JOBS המתמחה בגיוס טאלנטים בתחומי התוכנה, אלגוריתמים  חומרה ואבטחת מידע ישנה עליה של כ-7% בשכר בתחומי התוכנה ביחס לשנה שעברה.

בהמשך למגמה משנה שעברה , מפתחי אלגוריתמים,  אנשי ה DEVOPS מפתחי JAVA  ומפתחי PYTHON שומרים על מקומם בפסגת התחומים המבוקשים בתחום התוכנה אליהם מצטרפים השנה מפתחי NODEJS עם יותר ויותר משרות הדורשות ניסיון בפיתוח בNODEJS.

 גם בשנת 2018 מועמדי הסייבר ואבטחת מידע מחוזרים מאוד, ושכרם עלה בכ-10% , מועמדים יוצאי יחידות טכנולוגיות הם המחוזרים ביותר בשוק ושכרם גבוה משמעותית מבעלי ניסיון אזרחי מקביל.

בתחום החומרה אנו רואים גם השנה יציבות בשכר, אין מגמת עלייה או ירידה ברורה, וכן גם השנה בדומה לשנה שעברה חלה ירידה בביקוש מפתחי RF לעומת עלייה בביקוש למהנדסי מערכת.

לסקר שכר מלא על פי שנות ניסיון לחצו כאן

עלייה בביקוש אנשי DEEP LEARNING ו MACHINE LEARNING

העלייה המשמעותית במספר החברות שנכנסות לעולם ה-Machine Learning לצד כמות הסטארטפים שפועלים בתחום הגבירו את הביקוש ל-Data scientists, מה שיוצר קשיי גיוס רבים ללא מעט חברות וגורם לעלייה של כ-15 אחוז בשכרם.

בשנה האחרונה חל זינוק בביקוש למפתחי אלגוריתמים באופן כללי ובפרט ל Data scientists ואנשי Machine Learning  ו Deep learning

נמשכת העלייה בביקוש לאנשי DEVOPS בדגש על LINUX  ו CLOUD

את מגמת העלייה בביקוש לאנשי DEVOPS אנו מזהים כבר מ-2015 . DevOps הוא למעשה שילוב של Development  וOperations. מהות ה DEVOPS היא לייצר אינטגרציה יעילה וקרובה יותר בין אנשי הפיתוח ואנשי התפעול בארגונים, שעד היום פעלו בנפרד ונחשבו למקבילים האחד לשני ובכך לזרז תהליכי פיתוח.

בשל המגמה של חברות רבות לפתח באמצעות קוד פתוח, אנשי DEVOPS LINUX מבוקשים יותר מאנשי DEVOPS MICROSOFT ובהתאם לכך גם השכר

.מגמה נוספת שניתן לראות היא העלייה בביקוש לאנשי DEVOPS  ידע בcloud     (בדגש על AWS , אך גם AZURE  או GOOGLE CLOUD )

אנו רואים עלייה של כ-10% בשכרם של אנשי הDevOps השכר הממוצע עומד היום על 32,000 לעומת 29,000 בשנה שעברה

NODEJS ו-PYTHON השפות המבוקשות השנה

במהלך השנה האחרונה אנו רואים שתחום פיתוח הWEB יותר ויותר חברות עוברות לפיתוח ב-NODEJS ועל כן עולה הביקוש למפתחי Node.js  , הביקוש בא על חשבון מפתחי asp.net

JAVA  ממשיכה להיות שפה חזקה ומבוקשת, ככל הנראה כתוצאה ממגמת החברות לעבור ל OPEN SOURCE .

כמו כן גם השנה אנו רואים עלייה בביקוש למפתחי PYTHON חזקים , וחברות רבות בעיקר חברות בתחומי אבטחת המידע והסייבר  עושות הסבה מפיתוח בC++ לפיתוח בPYTHON . מה שמוביל גם לעלייה בשכר הממוצע של כ-10 אחוז.

מועמדי סייבר ואבטחת מידע שומרים על מעמדם גם בשנת 2018

המועמדים המחוזרים ביותר בשוק ההייטק היו מועמדי הסייבר ואבטחת המידע. גם השנה שכר המועמדים מהתחומים הנ"ל עלה ב10-15 אחוז (בהמשך לעלייה של 10 אחוז בשנה שעברה) כאשר יוצאי יחידות טכנולוגיות הם המחוזרים ביותר, ונהנים ממענקי חתימה ומשכר הגבוה בשוק.

ומה התחומים החמים שהיו השנה?

אי אפשר להתעלם מתחום הבלוקצ'יין אשר היווה חלק משמעותי בשנה האחרונה. צצו חברות סטארטאפ רבות שהחלו לעסוק בתחום על כל היבטיו, חברות קיימות החלו לפתוח מחלקות שעוסקות בתחום והביקוש למפתחי הבלוקצ'יין גבר מאוד. כך גם תחום ה- IOT והאוטומוטיב שממשיך להתפתח.

תחום החומרה ממשיך במגמת היציבות

גם השנה בדומה לשנה שעברה איננו רואים תנודות קיצונית בשכר הממוצע במקצועות החומרה.יחד עם זאת חלה עלייה בביקוש למהנדסי FPGA  אשר באה על חשבון הדרישה למהנדסי BD אנלוגי.מגמה נוספת היא ירידה בכמות המשרות שנפתחו בתחום הRF ועלייה קלה בדרישה למהנדסי מערכת. 

he_ILHebrew
he_ILHebrew

שליחת קורות חיים